top of page

מספרים בתחום הרבבה - מתמטיקה כיתה ג׳

עודכן: 24 בנוב׳ 2023



מערך שיעור צפייה

מאת המורה: נטלי ועקנין.

עבור מנהל בית הספר :מר נפתלי תורג'מן

וסגניתו: הגב' כוכבה אחיטוב.

ביה"ס "רעות ",טבריה


נושא השיעור: מספרים בתחום הרבבה.

שכבת הגיל: כיתה ג'.

משך השיעור:כ- 45 דקות (עשוי להימשך יותר תלוי בהקדשת הזמן למשחקים השונים וברמת הכיתה).

רקע נדרש: הכרת המספרים, יכולת כתיבה במילים, יכולת כתיבה בספרות.


מטרות קוגניטיביות:

  • התלמיד ידע להמיר מספר ממילים לספרות ולהפך.

  • התלמיד יכיר את המספר ואת המבנה העשרוני שלו.

  • התלמיד יזהה מהו מספר זוגי אי זוגי.

  • התלמיד ידע לשיים מספר לפי מספר הספרות שלו.

  • התלמיד ידע לכתוב את המבנה העשרוני של מספרים בשרשרת כפל ובשרשרת חיבור.


מטרות אופרטיביות:

  • שילוב אמצעי טכנולוגי ויצירתי- מצגת ובית מספרים כיתתי ואישי כך שיתעורר עניין התלמידים והם יופעלו במהלך השיעור.

  • מענה לשונות בכיתה לפי רמות קושי תוך שילוב של חשיבה מסדר גבוהה.

  • עבודה מגבשת בזוגות התורמת לשני בני הזוג בידע ,בהכוונה של האחר ובהנאה המשותפת.

  • שאילת שאלות בצורת פינג פונג כיתתי המעודד את התלמידים לחשיבה.

  • אהבת המספרים והמקצוע בכלל!




מהלך השיעור:


בהצלחה!


מספרים בתחום הרבבה(רמה א)

עבדו בזוגות, כל תלמיד בתורו :

  • קורא מספר מ"בנק המספרים".

  • כותב אותו במילים.

  • כותב את המספר ב"בית המספרים "האישי.

  • כותב אותו בספרות.

  • כותב האם המספר הוא חד/דו/תלת ספרתי.

  • מקיף האם המספר הוא זוגי או אי זוגי.

  • כותב את המבנה העשרוני של המספר בשרשרת כפל ובצורת חיבור.


  1. המספר במילים: .

המספר בספרות: .

המספר הוא ספרתי.

המספר הוא: זוגי / אי זוגי.

המבנה העשרוני בשרשרת כפל: .

המבנה העשרוני בשרשרת חיבור: .


  1. המספר במילים: .

המספר בספרות: .

המספר הוא ספרתי.

המספר הוא: זוגי / אי זוגי.

המבנה העשרוני בצורת כפל: .

המבנה העשרוני בשרשרת חיבור: .


  1. המספר במילים: .

המספר בספרות: .

המספר הוא ספרתי.

המספר הוא: זוגי / אי זוגי.

המבנה העשרוני בשרשרת כפל: .

המבנה העשרוני בשרשרת חיבור: .


  1. ב. המספר במילים: .

המספר בספרות: .

המספר הוא ספרתי.

המספר הוא: זוגי / אי זוגי.

המבנה העשרוני בשרשרת כפל: .

המבנה העשרוני בשרשרת חיבור: .


משימת אתגר:

בחר מספר ארבע ספרתי והכן לו תעודת זהות הכוללת:

המספר במילים, המספר בספרות, המספר, הקודם, המספר העוקב, מה במספר? ,זוגי/אי זוגי ולבסוף ,כתוב את המבנה העשרוני של המספר בשרשרת הכפל או בשרשרת החיבור.


מספרים בתחום הרבבה (רמה ב)

עבדו בזוגות והשלימו את הטבלה.







משימת אתגר:

  1. בחר שני מספרים חמש ספרתיים והכן להם תעודת זהות הכוללת:

המספר במילים, המספר בספרות, המספר, הקודם, המספר העוקב, מה במספר? ,זוגי/אי זוגי ולבסוף כתוב את המבנה העשרוני של המספר בשרשרת הכפל או בשרשרת החיבור.


102 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
bottom of page